Diafána Emisión

Wed, 30 April, 2014 8.00

Hår & Makeup: Joaquin López Patterson
Foto: José Miguel Moreno för DMAG Argentina


ANNONS

Bouché á Bouche´

Mon, 28 April, 2014 8.00

MakeupArtist: Damian Garozzo
Naglar: Brenda Abrial

Foto: Baard Lunde för LÓfficial April 2014


Glittermania

Sat, 26 April, 2014 8.00

MakeupArtist: Adrián Ruiz
Foto: José Tio
Modeller: Maria Orlova & Anastasia Milli


Flower Fever

Fri, 25 April, 2014 8.00

MakeupArtist: Rose-Marie Swift
HårStylist: Frankie Foye
Naglar: Honey
Foto: Kenneth Willardt för Allure Russia May 2014


Red Crush

Thu, 24 April, 2014 9.24

Makeup: Chris Colbeck
Nails: Roseann Singleton
Hår: Roberto di Cuia

Foto: Kai Z. Feng för Harper´s Bazaar China April 2014


Hot on the beach

Wed, 23 April, 2014 9.22

Foto: Thananon Thanakarnkorn Elle Thailand April 2014

Modell: Anu Koski& Peri Ward


Color Theory

Sun, 20 April, 2014 8.15

MakeupArtist: Ido Raphael

www.idoraphael.com


Spring Time

Wed, 16 April, 2014 9.35

Hår and Makeup: Jem Mitchell


Color Play!

Fri, 11 April, 2014 8.00

Foto: Jennifer Avello för Mod Magazine March / April 2014
Modell: Kat at Factor Women
Hår and Makeup: Andrea C Samuels
Naglar: Ashley “Astrowifey” Crowe


”Expressionist”

Wed, 9 April, 2014 8.00

Makeup: Pernille Nadine
Hår: Rebecca C Amoroso

Foto: Aleksandra Kingo för Kaltblut magazine
Stylist: Daria Moseikova
Modell: Aleksandra @ Premier Models



ANNONS

Välkomna till Inspirationsbloggen!

Här fylls det på med härligt inspirerande bilder och annat.

Följ oss gärna på Bloglovin. Knappen hittar ni längst ner. ⬇⬇

Vill ni tipsa eller skicka in inspirerande bildbidrag som ni tycker att vi ska blogga om, så maila oss på

inspirationsbloggen@minmakeupartist.se



Logga in



Instagram @minmakeupartist
Follow @minmakeupartist at instagram.com

Follow on Bloglovin