Gott Nytt År

Tue, 31 December, 2013 8.00

Sephora Holiday looks:

The red UK:

                


Illamasqua:

Loreal Paris:


Molten:

Harper’s Bazaar:

Elle Canada:



ANNONS

2D or Not 2D

Mon, 30 December, 2013 8.00

MakeupArtist: Valeriya Kutsan
Foto: Alexander Khokhlov



Selfies

Sun, 29 December, 2013 8.00

New York-baserade fotografen och MakeupArtisten Ryan Burkes underbara självporträtt



Out of Darkness

Sat, 28 December, 2013 8.00
MakeupArtist: Anew Gallimore
Foto: Andrew Gallimore



After Dark

Fri, 27 December, 2013 8.00

MakeupArtist: Windy Chiu
HårStylist: Yuuta Honda
Foto: Ruo Bing Li



Flowerbomb

Thu, 26 December, 2013 8.00

Foto: Elizaveta Porodina för The Vision Magazine
MakeupArtist: Heiko Palach
Modell: Alexa



Madonnas

Wed, 25 December, 2013 8.00

MakeupArtister: Kasia Świebodzińska & Magda Moniczewska
HårStyling: Wojtek Kasprzak

Foto: Katarzyna Widmanska



GOD JUL...

Tue, 24 December, 2013 8.00

säger vi med denna härliga julinspiration!

Plastik Magazine, the editorial visar design av Alexander McQueen, Denis Gagnon and Ryan Houssari.




Dress of the Dream; Cinderella and Snow White

Mon, 23 December, 2013 8.00

MakeupArtist: Sun Qi
HårStylist: Jason X

Foto: Shxpir för Harper’s Bazaar China December 2013
Modell: Yan Xu



Snow Queen

Sun, 22 December, 2013 8.00

HårStylist: Philippe Tholimet
MakeupArtist: Alex Babsky
Nagalr: Sabrina.
Foto: Rui Faria för Harrods Magazine




ANNONS

Välkomna till Inspirationsbloggen!

Här fylls det på med härligt inspirerande bilder och annat.

Följ oss gärna på Bloglovin. Knappen hittar ni längst ner. ⬇⬇

Vill ni tipsa eller skicka in inspirerande bildbidrag som ni tycker att vi ska blogga om, så maila oss på

inspirationsbloggen@minmakeupartist.se



Logga in



Instagram @minmakeupartist
Follow @minmakeupartist at instagram.com

Follow on Bloglovin