Paint by numbers

Fri, 28 November, 2014 12.22

Hårstylist & Makeupartist: De Maria

Fotografi: Fernando Gomez för Singapore Lófficial November 2014

Naglar: Rosa Matilia


ANNONS

Statuesque

Mon, 10 November, 2014 10.01

Signe Vilstrup , Elle Magazine Danmark

Makeup: Marina Andersson


Halloweeninspiration från instagram-fenomenet Mykie_

Fri, 31 October, 2014 15.46

Vilken är din favorit?



Red october

Mon, 6 October, 2014 12.57

För Allure Magazine Korea , Augusti 2014


Fairytale madness

Mon, 22 September, 2014 10.25

Foto: Thananon Thanakornkarn för Elle girl Thailand september 2014


Dress to kill Magazine

Fri, 19 September, 2014 8.00

Hår: Lilliane Salloum
Makeup:  Lora Spiga
Foto: Marie Rainville


Garage Magazine Fall Winter 2014

Wed, 17 September, 2014 8.00

Foto: Makeup: Val Garland

Daniel Sannwald


Dont be cruel

Mon, 15 September, 2014 11.56

Makeup: Georgina Graham

Hår: Ward Stegerhoek

Foto: Donna Trope


Color Major

Mon, 8 September, 2014 11.52

Foto: Pat Prakovdantisuk


Cucko for Color

Mon, 25 August, 2014 13.24

Foto: Marcelo Cantu

Hår: JD Robert

Makeup: Kurtis Dam



ANNONS

Välkomna till Inspirationsbloggen!

Här fylls det på med härligt inspirerande bilder och annat.

Följ oss gärna på Bloglovin. Knappen hittar ni längst ner. ⬇⬇

Vill ni tipsa eller skicka in inspirerande bildbidrag som ni tycker att vi ska blogga om, så maila oss på

inspirationsbloggen@minmakeupartist.se



Logga in



Instagram @minmakeupartist
Follow @minmakeupartist at instagram.com

Follow on Bloglovin