GLAMOR

Fri, 17 October, 2014 16.28


ANNONS

Vamp look!

Wed, 15 October, 2014 17.33


Go matte

Sun, 12 October, 2014 19.31


Saturday eyelook

Sat, 11 October, 2014 13.24

Tutorial bilderna är i annat ljus därför är de mer "varma", :)


Do not be scared

Fri, 10 October, 2014 22.37

Hallå!

Full rulle idag! Sminkat en del och nu ikväll så slängde jag ihop en 20 minuters döskalle. Hade lite att göra och är så taggad på makeup just nu. 

Vad tycks? Imorgon kommer det upp en party make som jag gjorde tidigare idag. Med en turorial också :) Stay tuned ! 


I'm back!

Wed, 1 October, 2014 10.58

Hej! Det var inte igår :) Har haft fullt upp med skola, jobb och flytt! Mycket som hänt privat men nu är jag på banan igen och lyckligare än nånsin. Igår så gjorde jag en enkel makeup, brun/guldigt sotning :)

Vad tycker ni?


Gold smokey & Royal blue

Thu, 3 July, 2014 22.15

Gjort lite nya make-ups :)

Vad tycks ?


Kardashian beauty at evelen.se

Mon, 23 June, 2014 16.24

Åh ja! Ni hörde rätt! Kardashian's ha nu släppt deras beauty serie på eleven.se, hur kul? Finns så mycket jag vill ha!!!  Vill ha allt!  Speciellt lösfransarna. Love love love

Ni hittar till kollektionen HÄR


Brud, bal och fest makeup!

Tue, 10 June, 2014 13.18

Jobbat lite i helgen här så tänkte visa lite före och efterbilder ! 

Annelie blev sminkad för henne bröllop :) Så otroligt fina drag ! 

Bal makeup på Karin! :)

Och Linda skulle på bröllops så blev en mjuk fest makeup!

(Glömde  ta före kortet innan basen tyvärr! Glömmer alltid det) 


Möhippa

Sun, 25 May, 2014 18.12

Sminkade Sophie på hennes möhippa igår :) Både hår och make!  



ANNONS

Välkommen till min blogg, Här kommer jag skriva om det jag brinner för och det som är min passion, makeup, naglar, hår och mode! En äkta skönhets blogg. Hoppas ni gillar den och kikar in här lite nu och då ! :)



Logga in



Instagram #idaemilia_mua

Follow on Bloglovin